Pārlekt uz galveno saturu

Ministru kabineta noteikumos Nr.529 “Ēku būvnoteikumi” teikts, ka būvniecības ieceres dokumenti nav nepieciešami:

  • interjera projektam, kas neietver atjaunošanas, pārbūves, restaurācijas vai nojaukšanas darbus; 
  • logu atjaunošanai vai nomaiņai, ja tiek nodrošināts līdzšinējais loga dalījums un proporcijas, rāmja un loga elementu krāsojums;
  • lodžiju aizstiklošanai, ja institūcijā, kas pilda būvvaldes funkcijas, saskaņota ēkas vizuālā izskata un attiecīgās fasādes aizstiklojuma skice, vai pase ar skaidrojošu aprakstu, vai ja lodžiju aizstiklošana tiek veikta atbilstoši pašvaldības teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos apstiprinātajai lodžiju aizstiklošanas paraugskicei tipveida dzīvojamām ēkām;

!!! Ja plānojat nojaukt kādu sienu, mainīt durvju atrašanās vietu, mainīt inženierkomunikāciju atrašanās vietu un tml., tad nepieciešama darbu saskaņošana Būvvaldē.
!!! Dzīvoklī esošo komunikāciju šahtu aizdare un apdare jānodrošina tāda, lai nepieciešamības gadījumā to varētu atvērt un tiktu nodrošināta brīva piekļuve koplietošanas komunikācijām. (Dzīvokļu īpašuma likuma 10.pants).

Dzīvokļa īpašumu likums paredz šādas Dzīvokļa īpašnieka tiesības veikt būvdarbus:

  • Dzīvokļa īpašniekam ir tiesības bez saskaņošanas ar citiem dzīvokļu īpašniekiem, bet ievērojot normatīvo aktu prasības, veikt būvdarbus atsevišķajā īpašumā, ciktāl tas neskar kopīpašumā esošo daļu vai citus dzīvokļu īpašumus.
  • Dzīvokļa īpašniekam ir tiesības, ievērojot normatīvo aktu prasības, atjaunot atsevišķo īpašumu norobežojošos logus un durvis bez saskaņošanas ar citiem dzīvokļu īpašniekiem, ja vien dzīvokļu īpašnieku kopība nav lēmusi citādi.
  • Ja būvdarbi atsevišķajā īpašumā skar kopīpašumā esošo daļu (piem. stāvvadus), dzīvokļa īpašniekam nepieciešams saņemt dzīvokļu īpašnieku kopības piekrišanu vai, ja būvdarbi skar tikai atsevišķu dzīvojamo māju, — atsevišķās dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku piekrišanu.
  • Ja būvdarbi atsevišķajā īpašumā skar citu atsevišķo īpašumu, dzīvokļa īpašniekam nepieciešams saņemt attiecīgā dzīvokļa īpašnieka piekrišanu.
  • Dzīvokļa īpašniekam, lai nodrošinātu viņam vai viņa ģimenes loceklim mājokļa un vides pieejamību, ievērojot būvniecības prasības, kā arī iepriekš informējot dzīvokļu īpašnieku kopību (dzīvojamās mājas pārvaldnieku), ir tiesības:
  1. uzstādīt pacēlāju dzīvojamās mājas kāpņu telpā;

  2. izbūvēt uzbrauktuvi pie dzīvojamās mājas ieejas vai pie dzīvokļa īpašuma, ja tam ir atsevišķa ieeja;

  3. veikt citāda veida dzīvojamās mājas kopīpašumā esošās daļas pielāgošanu, lai nodrošinātu sava mājokļa un vides pieejamību.

Veicot remontu dzīvoklī jāievēro arī sekojoši nosacījumi: 

  • Remontdarbi veicami darba dienās, laika posmā no plkst. 9 līdz plkst.19. Brīvdienās un svētku dienās no plkst. 11 līdz plkst. 19.
  • Celtniecības atkritumiem un būvgružiem ir jāpasūta konteiners.
  • Celtniecības atkritumus un būvgružus sadzīves atkritumu konteineros izmest aizliegts.
  • Remonta laikā koplietošanas telpās jāievēro tīrība, aizliegts piegružot kāpņu telpu un mājas teritoriju ar celtniecības atkritumiem un būvgružiem.