Kā pieslēgties centralizētai ūdensapgādes, siltumapgādes, vai kanalizācijas sistēmai?
Lai pieslēgtos izbūvētajiem centrālajiem ūdensvadiem, kanalizācijai vai siltumam ir nepieciešams veikt vairākus secīgus soļus:
- Pārliecinieties par inženierkomunikāciju esamību: Sazinieties ar attiecīgajām iestādēm, piemēram, SIA "Vilkme" inženiertehnisko nodaļu vai pašvaldības būvvaldi, lai noskaidrotu, vai pie jūsu būvobjekta atrodas vajadzīgās inženierkomunikācijas (ūdensvads, kanalizācija, siltumtīkli), pie kurām vēlaties pieslēgties.
- Projektētāja izvēle: Jums būs nepieciešams nolīgt sertificētu projektētāju, kurš izstrādās pieslēguma projektu. Projektētājs izmantos topogrāfiskā plāna uzmērījumu, kas ir jāsagatavo pirms projektēšanas uzsākšanas.
- Tehnisko noteikumu saņemšana: Projektētājam vai pasūtītājam jāsaņem tehniskie noteikumi no visām organizācijām, kuru inženierkomunikācijas tiks šķērsotas vai kuru tuvumā notiks darbi.
- Projektēšanas darbi: Kad tehniskie noteikumi ir saņemti, projektētājs sāk pieslēguma projektēšanu, ievērojot inženierkomunikāciju turētāju prasības.
- Būvprojekta saskaņošana un atļaujas: Kad projekts ir izstrādāts, tas tiek saskaņots ar inženierkomunikāciju turētājiem un iesniegts pašvaldības būvvaldē, lai saņemtu būvatļauju.
- Būvdarbu veikšana: Kad būvatļauja ir saņemta, tiek uzsākti pieslēguma būvdarbi. Kad būvniecība ir pabeigta, būvnieks sagatavo izpildmērījumus un visu nepieciešamo dokumentāciju.
- Pieslēguma nodošana ekspluatācijā: Izpilddokumentācija tiek iesniegta organizācijām, kas izsniedza tehniskos noteikumus, lai saņemtu apstiprinājumu par darbu atbilstību projektam. Pēc visu organizāciju pozitīva atzinuma objekts tiek nodots ekspluatācijā.
Šī procesa galvenie soļi nodrošina, ka pieslēgums izbūvētajām centrālajām inženierkomunikācijām tiek veikts atbilstoši normatīvajiem aktiem un tehniskajām prasībām.
Ko nedrīkst aizskalot sadzīves kanalizācijā?
Neatbilstoša atkritumu utilizācija rada kanalizācijas sistēmas aizsprostojumu un papildu apkopes izmaksas.
Lai neaizdambētos caurules paša dzīvoklī, kā arī kaimiņu dzīvokļos, svarīgi ir neaizskalot tualetes podā un izlietnē lietas un vielas, kas tam nav paredzētas:
- pārtika: kafijas biezumi, tauki, eļļa, milti, rīsi, makaroni, olu čaumalas u. c.
- higiēnas preces: higiēniskās paketes, tamponi, autiņbiksītes, zobu diegs, vates kociņi, mitrās salvetes u. c.
- medikamenti
- pakaiši mājdzīvniekiem
- mati un mājdzīvnieku apmatojums
- papīra izstrādājumi (izņemot tualetes papīru): papīra dvieļi, avīzes, salvetes, uzlīmes u. c.
- ķimikālijas, kas nav paredzētas kanalizācijas sistēmas tīrīšanai
- citi priekšmeti un vielas
Lai izvairītos no kanalizācijas sistēmas avārijas situācijām un papildu izmaksām, SIA VILKME aicina: būsim apdomīgi un atbrīvosimies no sadzīves atkritumiem atbilstošā veidā!