Atkritumu izvešana

Lasīts 1002 reizes Pēdējo reizi rediģēts 22 Novembris 2020

Pamatojoties uz Ropažu novada domes  2011. gada 26. janvāra lēmumu, Ropažu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā sabiedrisko pakalpojumu sniedzējam SIA "Vilkme" ir piešķirtas ekskluzīvas tiesības savākt sadzīves atkritumus un nogādāt  tos atkritumu poligonā "Getliņi".

SIA  "Vilkme"  slēdz līgumus ar iedzīvotājiem, organizācijām un iestādēm par atkritumu izvešanu. Par līgumu slēgšanu lūdzam  vērsties SIA „Vilkme” pa telefonu 27850625, e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  vai personīgi birojā Priedes 4-57, Silakrogā, Ropažu novadā. Atkritumu vedēja tel. 26619271

Sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu un kontroli savā administratīvajā teritorijā, saskaņā ar Atkritumu pārvaldīšanas likumu, organizē pašvaldība. Pašvaldība arī izdod saistošus noteikumus, kas reglamentē sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un pārvadāšanu. Ropažu novadā atkritumu apsaimniekotājs ir SIA „Vilkme”. Ropažu novada pašvaldība ir izdevusi saistošos noteikumus Nr.6 Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Ropažu novadā”, kuri ir spēkā ar 2011.gada 20.aprīli (sk.saiti.šeit)

 SIA „Vilkme” sadarbībā ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru ir īstenojusi projektu „Dalītās atkritumu vākšanas sistēmas ieviešana Ropažu novadā”.

SIA  „Vilkme” aicina rūpēties par dabu un šķirot atkritumus otrreizējai pārstrādei, tāpēc šobrīd iedzīvotājiem ir pieejami šķiroto atkritumu konteineri visos Ropažu novada ciemos.

Šķiroto atkritumu konteineri atrodās zem nojumēm blakus parastajiem sadzīves atkritumu konteineriem. Laukumos ir 3 krāsu konteineri:

  • ZILS - kartonam, papīram (gofrētais kartons, kartona/papīra kastes un kārbas, makulatūra: avīzes, žurnāli un grāmatas);
  • ZAĻŠ - stiklam (stikla burkas un pudeles, kuras pirms izmešanas jāizskalo no ēdienu un dzērienu paliekām).
  • DZELTENS – plastmasai (PET dzērienu pudeles (saplacinātas), polietilēna iepakojumi, plēves iepakojumi, tajā skaitā siltumnīcas plēves. Čaukstošos plēves iepakojumus, plastmasas kannas, konteinerus un rotaļlietas šeit nedrīkst izmest!