Atkritumu izvešana

Lasīts 3236 reizes Pēdējo reizi rediģēts 01 Novembris 2021

Pamatojoties uz Ropažu novada domes  2011. gada 26. janvāra lēmumu, Ropažu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā sabiedrisko pakalpojumu sniedzējam SIA "Vilkme" ir piešķirtas  tiesības savākt sadzīves atkritumus un nogādāt  tos atkritumu poligonā "Getliņi".

SIA  "Vilkme"  slēdz līgumus ar iedzīvotājiem, organizācijām un iestādēm par atkritumu izvešanu. Par līgumu slēgšanu lūdzam  vērsties SIA „Vilkme” pa telefonu 27850625, e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  vai personīgi birojā Priedes 4-57, Silakrogā, Ropažu novadā. Atkritumu vedēja tel. 26619271

Sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu un kontroli savā administratīvajā teritorijā, saskaņā ar Atkritumu pārvaldīšanas likumu, organizē pašvaldība. Pašvaldība arī izdod saistošus noteikumus, kas reglamentē sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un pārvadāšanu. Ropažu novadā atkritumu apsaimniekotājs ir SIA „Vilkme”. Ropažu novada pašvaldība ir izdevusi saistošos noteikumus Nr.6 Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Ropažu novadā”, kuri ir spēkā ar 2011.gada 20.aprīli (sk.saiti.šeit)

SIA „Vilkme” sadarbībā ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru ir īstenojusi projektu „Dalītās atkritumu vākšanas sistēmas ieviešana Ropažu novadā”.

SIA  „Vilkme” aicina rūpēties par dabu un šķirot atkritumus otrreizējai pārstrādei, tāpēc šobrīd iedzīvotājiem ir pieejami šķiroto atkritumu konteineri visos Ropažu novada ciemos.

 

Izmaiņas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifā no 2021.gada 1. janvāra:

2020.gada 23. novembrī Saeima atbalstīja grozījumus "Dabas resursu nodokļa likumā", kas paredz, ka turpmākajos gados tiks pakāpeniski palielināta dabas resursu nodokļa (DRN) likme par vienas sadzīves atkritumu tonnas apglabāšanu. Turklāt tā pieaugs katru gadu līdz 2023.gadam. Tās paaugstināšanās ietekmēs arī maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Saistībā ar DRN likmes ikgadējo pieaugumu kopējais tarifs (ar DRN) poligonā “Getliņi” no 2021.gada 1.jānvāra gada pieauga proporcionāli likmes pieaugumam un no 2021. gada 1. janvāra ir  66.55 EUR bez PVN (iepriekš – 60.81 EUR) par tonnu.

Saistībā ar minētajām izmaiņām no 2021.gada 1.janvāra tika veiktas izmaiņas maksai par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu visā Ropažu novadā, un tā ir:

  • *17,57 EUR bez PVN par 1 m3 nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, līdzšinējo 14,43 EUR  bez PVN par 1 m3 vietā. Izmaksas par privātmājās visbiežāk izmantotā 0,24 m3 konteinera izvešanas reizi ir 4,22 EUR (bez PVN 21%) līdzšinējo 3,46 EUR (bez PVN 21%) vietā. Tarifi sekojošiem konteineru veidiem:

N.p.k.

Konteineru veidi

EUR (bez PVN)

1

0.12 m3 liels konteiners

2,11

2

0.24 m3 liels konteiners

4,22

3

0.66 m3 liels konteiners

11,60

4

0.77 m3 liels konteiners

13,53

5

1.00 m3 liels konteiners

17,57

6

1.10 m3 liels konteiners

19,33

Šķiroto atkritumu konteineri atrodās zem nojumēm blakus parastajiem sadzīves atkritumu konteineriem gan pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām, gan pie pašvaldību iestādēm. Laukumos ir 3 krāsu konteineri:

  • ZILS - kartonam, papīram (gofrētais kartons, kartona/papīra kastes un kārbas, makulatūra: avīzes, žurnāli un grāmatas);
  • ZAĻŠ - stiklam (stikla burkas un pudeles, kuras pirms izmešanas jāizskalo no ēdienu un dzērienu paliekām).
  • DZELTENS – plastmasai (PET dzērienu pudeles (saplacinātas), polietilēna iepakojumi, plēves iepakojumi, tajā skaitā siltumnīcas plēves. Čaukstošos plēves iepakojumus, plastmasas kannas, konteinerus un rotaļlietas šeit nedrīkst izmest!
  • dalīto atkritumu savākšanas punktu adreses...

  

ŠKIRO, LAI NEPĀRMAKSĀTU!

Svarīgi zināt, ka saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu ikviena iedzīvotāja pienākums ir iesaistīties pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmā, noslēdzot līgumu ar pašvaldības izvēlētajiem atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniedzējiem.

SIA “VILKME” nodrošina šķiroto atkitumu konteinerus papīram, stiklam un plastmasai bez maksas. Tie ir izvietoti dažādās novada vietās, pārsvarā  pie daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atkritumu novietnēm. Atkritumu novietnēs ir norādīts, kuru māju iedzīvotājiem sadzīves atkritumu konteineri paredzēti, savukārt šķirošanas konteinerus drīkst izmantot visi, jo tie ir bezmaksas.

Jāņem vērā! Arī nelielus sadzīves atkritumus nav atļauts izmest citas dzīvojamās mājas sadzīves atkritumu konteinerā! Par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods.Pie šķiroto atkritumu apjoma netiks skaitīti tie gadījumi, kad šķiroto atkritumu konteinerā būs samesti sadzīves atkritumi, tas ir konteinerā būs neatbilstošs sastāvs, konteiners tiks izvests pēc nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifa ar parasto sadzīves atkritumu izvešanas mašīnu. Ja sadzīves atkritumu konteneros tiek izmesti bīstamie atkritumi, tad SIA “GETLIŅI” piemēro soda sankcijas SIA “”VILKME”, kā rezultātā uzņēmums var būt spiests paaugstināt atkritumu apsaimniekošanas maksu iedzivotājiem.

Ropažu novada Zaķumuižā, adresē “Tauri” darbojas atkritumu šķirošanas punkts, kur tiek pieņemti šķiroti atkritumi gan par maksu, gan bezmaksas – tikai šķirotā veidā!

 ŠKIROTO ATKRITUMU PIEŅEMŠANAS PUNKTA CENRĀDIS:

Atkritumu veids

Cena bez PVN

Lielgabarīta sadzīves atkritumi

100 eur/t

Logu stikli

40 eur/t

Koksne un koka iepakojums

40 eur/t

Pārstrādei izmantojamie būvgruži ar piejaukumiem (betons, dzelzsbetons, asfalts, ķieģelis ar smilts un grants piejaukumiem, izmēros līdz ~ 50 cm/dm)

40 eur/t

Ražošanas atkritumi, kas radušies būvniecībā

100 eur/t

Pārstrādei izmantjamie bioloģiskie atkritumi bez piejaukumiem (lapas, zari, zāle, pārtikas atkritumi)

40 eur/t

Nolietotas automobiļu riepas

150 eur/t

Apgaismes ierīces, spuldzes

0,25 eur/gb.

Dzīvsudrabu saturoši atkritumi

2,5 eur/kg

Organiskie šķidrumi, krāsas

1,35 eur/kg

Eļļas, filtri

0,25 eur/gab

SIA “VILKME” aicina iedzīvotājus no lielgabarīta atkritumiem atbrīvoties pašiem, nododot atkritumu šķirošanas punktā. Joprojām iedzīvotāji negodprātīgi lielgabarīta atkritumus novieto atkritumu novietnēs pie daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām. SIA “VILKME” atgādina, ka lielgabarīta atkritumu novietošana daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmos ir aizliegta, un aicina ikvienu fiksēt pārkāpuma faktu fotogrāfijā vai video un ziņot Ropažu novada pašvaldības policijai.

Izmaksas par šo lielgabarītu atkritumu izvešanu un utilizēšanu tiek attiecinātas uz konkrēto dzīvojamo māju, kuras piesaistītajā teritorijā tie novietoti.

Svarīgi zināt! Tāpat kā šķirojot sadzīves atkritumus, ir iespējams šķirot lielgabarīta atkritumus.

Ko nozīmē šķirot lielgabarīta atkritumus?

Lai par lielgabarīta atkritumu nodošanu būtu jāmaksā pēc iespējas mazāk, tos pirms nodošanas šķirošanas punktā “Tauri” pašam JĀSAŠĶIRO.

1. piemērs: izjauc koka krēslu, izņem skrūves un noņem auduma apdari – MĒBEĻU KOKMATERIĀLUS var nodot bez maksas.

2. piemērs: atbrīvojies no vecajiem koka logiem, tos šķirojot – atsevišķi KOKMATERIĀLUS (logu rāmjus) un LOGU STIKLU var nodot bez maksas. Jāņem vērā, ka PVC logu stiklu bez maksas nodot nevar.

3. piemērs: izjauc veco koka sekciju, izņem stiklus un metāla detaļas – MĒBEĻU KOKMATERIĀLUS un LOGU STIKLU var nodot bez maksas.

4. piemērs: izjauc kumodi vai naktsskapīti, izņem atvilktnes un skrūves – MĒBEĻU KOKMATERIĀLUS var nodot bez maksas.

 

Škirošanas punkta Ropažu novadā adrese: "TAURI", Zaķumuiža, Ropažu novads, LV-2135

Telefona numurs: +371 29551180 (laukums); +371 27850625 (birojs)

DARBA LAIKS: Otrdiena 10:00-17:00, Ceturtdiena 10:00-17:00; Sestdiena 10:00-14:00.