Par māju vecākajiem

Datums: 10 Oktobris 2013 Kategorija: Iedzīvotājiem Lasīts 2465 reizes Pēdējo reizi rediģēts 19 Maijs 2014

Lai veicinātu komunikāciju ar daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem un atvieglotu lēmumu pieņemšanu māju pārvaldīšanas jautājumos, kas saistīti ar maznozīmīgiem vai nelieliem darbiem, kā arī izvērtējot citu pašvaldību māju pārvaldnieku pozitīvo pieredzi, arī SIA „Ciemats” vēlas, lai daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji būtu aktīvāki un ievēlētu savas mājas vecāko.

Kas ir māju vecākie?

Mājas vecākajam nav nepieciešama nedz speciāla izglītība, ne pieredze vai īpašas zināšanas. Cilvēkam ir vajadzīga tikai paša vēlme, atbildības sajūta un, protams, mājas iedzīvotāju vairākuma uzticība. Mājas vecāko ievēl dzīvokļu īpašnieku kopība, un tā pamatuzdevums ir starpnieka loma starp mājas dzīvokļu īpašniekiem un „Ciemats” SIA.

Mājas vecākajam būtu jāprot atrast kopēju valodu ar mājas iedzīvotājiem, kuriem ir visdažādākās intereses un nereti arī vienaldzība pret visu notiekošo. Tieši mājas vecākais ir pirmais cilvēks, pie kura būtu jāvēršas problēmu gadījumā.

Aicinām apsvērt šo ierosinājumu un mēģināt māju vecākos ievēlēt! Iespējams, dažos izvirzītajos nāksies vilties, citi patīkami pārsteigs, tomēr „Ciemats” SIA cer, ka mājas vecākie varētu jūtami veicināt kopējo sadarbību un mazinās nesapratni vai neuzticību.

„Ciemats” SIA namu pārvaldniece Daiga Vītola