Par apkures tarifiem

Datums: 04 Novembris 2014 Kategorija: Iedzīvotājiem Lasīts 2405 reizes Pēdējo reizi rediģēts 05 Novembris 2014

RN „Ciemats” SIA informē, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome 2014.gada 23.oktobrī apstiprinājusi jaunus, RN “CIEMATS” SIA iesniegtos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus. Līdz ar to no šī gada 1. decembra tiks piemēroti jauni siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi trīs Ropažu novada apdzīvotās vietās –

Silakroga ciemā, Mucenieku ciemā, kā arī Ropažu ciemā, kur siltumapgādes sistēma nodrošina siltumapgādi trim ēkām – “Ēdelveisi”, “Akācijas”, “Varavīksnes”.

Silakroga ciemā jaunais siltumenerģijas pakalpojumu gala tarifs būs 62,70 EUR/MWh. Savukārt Ropažu ciema trim ēkām – “Ēdelveisi”, “Akācijas”, “Varavīksnes” - 63,69 EUR/MWh. Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifus, kas tiks piemēroti Silakroga ciemā unRopažu ciema trim ēkām veido siltumenerģijas ražošanas tarifs, pārvades un sadales tarifs, kā arī tirdzniecības tarifs.

Tā kā Mucenieku ciemā komersants siltumenerģijas ražošanai izmanto dabasgāzi, jaunais siltumenerģijas pakalpojumu gala tarifs noteikts tabulas veidā dabasgāzes tirdzniecības cenu diapazonam no 128,06 EUR/tūkst.nm3 līdz 505,12 EUR/tūkst.nm3 un ir robežās no 47,37 līdz 98,46  EUR/MWh.  Gala tarifu veido - siltumenerģijas ražošanas tarifs, pārvades un sadales tarifs, tirdzniecības tarifs un dabasgāzes akcīzes nodokļa komponente un tas var mainīties reizi mēnesī atbilstoši aktuālajai dabasgāzes cenai.  Oktobrī pie aktuālās dabasgāzes tirdzniecības cenas 291,69 EUR/tūkst.nm3, Mucenieku ciemā siltumenerģijas gala tarifs ir 69,54 EUR/MWh.

Tā kā Ropažu ciema daudzdzīvokļu mājām siltumu piegādā cits operators, tad RN „Ciemats” SIA ir vienojies ar operatoru par siltumenerģijas maksājumu administrēšanu, t.i. operators ir pilnvarojis izrakstīt rēķinus un iekasēt maksājumus no gala patērētājiem. Ropažu ciemā siltumenerģijas tarifs ir 55,59 EUR/MWh.

Vēršam uzmanību, ka siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifi tiek apstiprināti bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).