Ceļu uzturēšana ziemas periodā

Datums: 11 Janvāris 2019 Kategorija: Iedzīvotājiem Lasīts 1397 reizes Pēdējo reizi rediģēts 22 Janvāris 2019

Ceļu uzturēšanas darbus ziemas sezonā Ropažu novada teritorijā veic pašvaldības kapitālsabiedrība SIA „Vilkme". Nepieciešamības gadījumā SIA „Vilkme” ceļu uzturēšanas darbu veikšanai novada ciemos piesaista arī citus vietējos uzņēmējus.

Ropažu novada pašvaldība aicina ziņot ceļu apsaimniekotājam par ceļu posmiem, kuros stāvoklis ir ārkārtējs, pēc teritoriālā sadalījuma:

Ropaži, Augšciems - 29112049;

Tumšupe, Podkājas - 26476568;

Mucenieki - 29330333;

Zaķumuiža, Gaidas, Bajāri, Kākciems - 29433578;

Gaidas 1, Gaidas 2, Silakrogs - 26476568;

SIA „Vilkme” un tās piesaistītie uzņēmēji ar saviem resursiem un darbiniekiem veic pašvaldības C un D kategorijas ceļu uzturēšanas darbus – sniega tīrīšanu, sniega iekraušanu, sniega izvešanu, ceļu kaisīšanu ar smiltīm, ceļu kaisīšanu ar smilts/sāls maisījumu.

Nemainīgi prioritāte pašvaldības ceļu tīrīšanā tiek piešķirta ciematu centru ielām, ceļiem, pa kuriem kursē skolēnu autobusi un kuri ikdienā visintensīvāk tiek noslogoti.

Puteņa un stipra vēja dēļ sniega kārta un sniega sanesumi uz autoceļiem var veidoties atkārtoti un braukšanas apstākļi var būt apgrūtināti arī neilgi pēc tam, kad uz ceļiem ir strādājusi ziemas uzturēšanas tehnika.

Jautājumos, kas saistīti ar ceļu uzturēšanu ziemas sezonā, aicinām sazināties ar SIA „Vilkmi”, zvanot pa tālruni 29433578.

Privātīpašniekiem, kas vēlas, lai ziemas sezonā tiktu tīrīti arī ceļa posmi, kas ved uz viņu īpašumiem, par to iespējams vienoties ar SIA „Vilkme”, par nosacījumiem iepriekš sazinoties pa tālruni 29433578.

Uzturēšanas darbus valsts autoceļu tīklā veic valsts a/s "Latvijas autoceļu uzturētājs" atbilstoši MK noteikumiem par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli.

Valsts autoceļi ir sadalīti piecās ziemas uzturēšanas klasēs – A (augstākā), A1, B, C un D (zemākā) atkarībā no ceļu klasifikācijas, satiksmes intensitātes, seguma tipa, tehniskā stāvokļa, plānotā (pieejamā) finansējuma un sociālekonomiskās nozīmes.

Saskaņā ar Valsts akciju sabiedrības „Latvijas Valsts ceļi” Valsts galveno un reģionālo autoceļu shēmu un sadalījumu pa uzturēšanas klasēm, ceļa posmam P-4 (Rīga – Ērgļi, līdz pagriezienam uz Ogri) piešķirta A 1 uzturēšanas klase, pārējiem ceļiem – B, C un D klase, kas paredz atšķirīgus ceļu uzturēšanas darbu termiņus un kvalitātes prasības.